A Vámszer Géza Művészeti Népiskola grafika-festészet és alkalmazott grafika szakos diákjainak munkáiból nyílt ma délután kiállítás Hargita Megye Tanácsa földszinti kiállítóterében. A kiállítás gerincét a Népiskola kezdő és haladó festészet szakos diákjai által készített kompozíciós munkák alkotják. A kiállítást megnyitotta a festészet szakot oktató tanárnő, Tompa-Bors Eszter.
“Az idei évi kiállítást úgy válogattuk össze, hogy a kreativitáson legyen a hangsúly, de ezek mellett láthatók rajz és színbeli tanulmányok is. Amint a Nézőpontok cím is sugallja, a diákok fejlődési szintjének megfelelően, kompozíciós gyakorlatokkal stimulálva, próbálták létrehozni azokat a munkákat, amibe belecsempészik a saját gondolataikat, a saját érzelmi világukat, de persze látható egy-két helyen, hogy azért volt egy vezérfonal. Ugyanakkor, azt is szerettem volna hangsúlyozni, hogy egy Népiskola jellegű intézményben a csoportszellem a fontos, ami arra sarkallja az alkotót, hogy közösen tudjon fejlődni a társaival. A csoportot az idei tanévben vettem át Jánosi Antal tanár úrtól, akinek próbálok a nyomdokaiba lépni és akinek valamikor én is diákja voltam. Nagy tisztelője vagyok, diákként sokat kaptam tőle, olyannyira, hogy sokszor órákon is megemlítem, hogy ő mit mondana egy-egy adott helyzetben.”
Az alkalmazott grafika szakos diákok csendéletei, logó-tanulmányai szintén szerves részét képezik a kiállításnak, a munkákról Csiszer Attila tanár számolt be, ugyanakkor érzékeltette a két szak közötti különbséget. Itt első évben a diákok főként grafikus stilizálással foglalkoznak, ezek mellett az árnyékvetülések, a geometrikus testek egymáshoz való viszonyulását és arányosítását vizsgálják
A kiállítás március 27-ig megtekinthető.