Óráimon a diákok megtanulhatják a hangszerhasználatot, a népzene, klasszikus és szórakoztató könnyűzene lejátszását és előadását.
Tanáraink
Antal Eszter
A szövés iránt érdeklődőket bevezetem a szakma rejtelmeibe, megtanítom a mintázási technikákat, megismertetem a szövés sokszínűségét. A közös alkotás során egymástól is tanulunk..
Antal Zsuzsanna
Mélyebb zenei műveltség mindig csak ott fejlődött, ahol ének volt az alapja. A hangszer a kevesek, kiváltságosak dolga.
Balázs József
Balázs József tanítványai nem csak nagy számban jutottak be művészeti líceumokba, egyetemekre, de ott meg is állták a helyüket díjjakkal ékesítvén ezen intézmények hírnevét.
Bálint István
Óráimat elsősorban azoknak a diákoknak ajánlom, akik fúvószenekarokban szeretnének fújni, ezenkívül mindenkinek, aki szeretne tanulni vagy fejlődni.
Benedek Szilamér
A klarinét, szaxofon kurzusok fokozatosan épülnek fel, a zenei ismeretek rendszerezett átadása lehetővé teszi azok alkalmazását a klasszikus és könnyűzenei darabok tanulásánál.
Csedő Éva
A magánóra jellegű (egy tanár – egy diák), személyre szabott oktatási forma lehetővé teszi a teljes odafigyelést egy diákra, az oktatás minősége szempontjából a legteljesebb tudást kapják meg itt.
Deák Szabolcs
A megszerzett tudást a klarinét és szaxofon oktatás révén szeretném átadni itthon, szülőföldemen.
Dósa László
Fontosnak tartom, hogy jó baráti viszonyban legyek a diákokkal, nem vagyok szigorú, nem akarom elijeszetni őket.
Farkas Katalin
A zenei képzés révén gyermeke nyitott, a művészetek iránt fogékony és érzelemben gazdag felnőtté válhat.
Fazakas Barna
Szeretném a diákok művészi önkifejezésének fejlesztését segíteni.
Fazakas Barna
Szeretném a diákok művészi önkifejezésének fejlesztését segíteni.
Fazakas Nóra
Folyamatosan fejlesztem magam, mert a legjobb tudásomat szeretném átadni diákjaimnak
Gábor Szidónia
Egy kezdő énekesnek is tudnia kell, hogyan működnek hangképző szervei és miként vesznek részt az éneklésben.
Godra János
A cél a hagyományok ápolása és továbbadása a következő nemzedékeknek.
Hátszegi Zsolt
Napi rendszerességgel találkozunk animációkkal a mobil alkalmazásokban, gifek használatakor, egyre több logó mozgul meg a képernyőinken.
Hompoth Arthur-Norbert
Oktatási módszerem leginkább a Waldorf módszerhez hasonlít, a tanulók egyéni haladási ütemét követem.
Hunyadi Koppány
2012-ben alapított Concerto Spiralis együttesemmel legfőbb célom Erdélyben népszerűsíteni a minőségi régizenét.
Ioni Gheiza
Kilenc éves koromban léptem először színpadra, azóta folyamatos a zenei tevékenységem, változatos műfajokat játszom: népdalok, nóták és klasszikus darabok.
Klemenz Gréta
A Hargita Megyei Művészeti Népiskolánál 2017-től tanítok szintetizátor, zongora és fuvola szakokat Borszéken.
Köllő Ferenc
Köllő Ferenc nemcsak oktat és vezényel, hanem harmonizál, hangszerel, partitúrákat készít, saját szerzeményei, népdalfeldolgozásai is fémjelzik sokrétű, alkotói, előadói és karmesteri tevékenységét.
Kovács Annamária
Ebben az iskolában feszültségek nélkül bárki megtanulhat muzsikálni, ezzel a tudással szakmát kap a kezébe, vagy egyszerűen csak kikapcsolódhat,
László András
A diplomázásom óta zenetanári állást töltök be, valamit folyamatosan zenekarokban dolgozom, mint énekes és billentyűs hangszeres.
László István Tibor
A bútorrestaurálás, asztalosság műhelyórákra várjuk mindazok érdeklődését, akik fontosnak tartják a hagyományok megőrzését, szeretnek fából, fával dolgozni, észreveszik a régi bútorban rejlő értéket, a felújítás lehetőségét.
László Mária
Óráimon hangképzést, mikrofonba való éneklést tanítok, rugalmas időbeosztással. Ajánlom amatőröknek ugyanúgy mint haladóknak.
Majoros Erika
A színház minden arculatának szenvedélyes rajongója és gyakorlója.
Márton Emőke
A sok külföldi és belföldi tanároktól eltanult technikákból alakítottam ki a saját módszereimet, melyek főként a természetességre és egy szentimentális zenei nyelvre törekszenek.
Moldován László
Tanulóim a zongora és klasszikus gitár tanulásával, a tananyag gyakorlati elsajátításával betekinthetnek a komolyzenei irodalom hangszeres világába, stílusaiba.
Molnár Andor
A trombita rengeteg stílusban képviselteti magát, a komolytól egészen a jazzig. Természetesen ezt sok más hangszernél is el lehet mondani, de a trombita ezekben a stílusokban egyértelműen tradicionálisnak számít.
Nagy Levente
Célom elsősorban az, hogy olyan diákok kerüljenek ki a kezem alól, akik a kurzus elvégzése után bármely amatőr fúvószenekarban megállják a helyüket.
Orosz János
Az alapfokú fúvóskarmester képzés célja karmesterek képzése, akik képesek a zenekari kultúra szolgálatára és terjesztésére.
Páll András
Gitár segítségével foglalkozhatunk zeneszerzéssel, könnyű- és klasszikus zenével, improvizációval, de akár kortárs vagy kísérleti technikákkal is. Valójában a gitár összetörésén kívül nyitott vagyok bármire.
Péter Ernő
Elsődleges célunk, hogy biztosítsuk a hegedű művészetének alapfokú elsajátítását. Kiemelkedően fontos, hogy itt a Népiskolában a tantervet a diák igényeinek és képességeinek függvényében állítjuk össze.
Petres Attila
Népi hegedűt, háromhúros brácsát és ütőgardonyt tanítok kezdő és haladó szinten.
Ruszuly Ervin
Táncolás közben azt a “flow”-t keresem, amit átadhatok a nézőnek is, hogy velem tarthasson ezen az utazáson.
Salamon Réka
Hangszertanáraink minden esetben szem előtt tartják a diák igényeit, a kötelező alapok elsajátítása után könnyű zenét is lehetőség van játszani.
Sándor Emőke
A diákoknak az óráimon elsősorban a szakmai tudásomat próbálom átadni, és kialakítani bennük a hangszer illetve a zene iránti szeretetet és ragaszkodást.
Sándor Gáspár
Kurzusaimon a jelentkezők elsajátíthatják a sztenderd táncok (angol keringő, bécsi keringő, tangó, quickstep) valamint a latin táncok alapjait (Cha-cha, Rumba, Jive, Samba).
Sándor Jolán
Akad időnként olyan tanítványom, aki az elején semmit nem tud a hangszerről, aztán harmadév végén már nagyszerűen muzsikál.
Sebestyén Ferenc
A fafaragás szakon nem csak a népi fafaragás magas szintű technikájával találkozhatnak az érdeklődők, hanem a hagyományok tiszteletben tartásának jegyében ösztönzést adunk és lehetőséget kínálunk az egyes tájegységekre jellemző faragásforma és mintavilág megismerésére.
Sipos Tünde
Azoknak ajánlom a színjátszás szakot, akik önmagukért, az alkotás öröméért, a kimondott szó valódiságáért, az együtt töltött idő megismételhetetlenségéért, vidámságért, őszinte és önfeledt pillanatokért választják.
Szabó Gabriella
A zongora szakot ajánlom mindazoknak, akik elhívatást éreznek a zene és a zongora iránt, szeretik és szeretnék jobban megismerni a zene világát, valamint jobban eligazodni a művészetekben.
Szabó József
A kottaírás és olvasás mellett a gyerekek megtanulnak a fülükre hagyatkozva, hallás után is játszani a hegedűn.
Szabó Zsolt
Hargita megyében az egyedüli iskola vagyunk, ahol szórakoztató zenét is lehet tanulni, iskolarendszerben, az alapoktól egészen egyetemi szintig.
Székely Csaba
Az egyéni oktatás nagy előnye, hogy képesek vagyunk a tantervet személyre szabni, a diák korához, képességeihez, preferenciáihoz igazítani
Székely Gyula
A klarinét és szaxofon oktatás saját hangszerrel történik, állandó elméleti-gyakorlati módszerek segítségével.
Szopos Zoltán
Zenei tanulmányaim útján a Hargita Megyei Művészeti Népiskola indított el.
Tank Erzsébet
Az egyetemi évek után designerként dolgoztam egy üvegdíszműves cégnél, ahol volt szerencsém elsajátítani az üvegművészet fortélyait.
Varga Nándor
Célom, hogy a tanítás révén tovább adjam a zene és a gitár szeretét, felhasználva színpadi és előadói tapasztalataimat.
Zsigmond Adél
Igyekszem még nem ismert kifejezési lehetőségeket nyitni a ruhák anyagában, formájában és színében,amelyek nemcsak funkcionálisak, hanem esztétikusak is viselésük során.